Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-10-20, 18:40   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 317
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Erdogan nuk ndalet: Macron ka humbur, ai duhet tė kontrollohet

Po vazhdon njė luftė e ftohtė mes dy liderėve botėrorė – Erdogan dhe Macron.

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan kritikoi pėrsėri presidentin francez, Enmanuel Macron pėr qėndrimin ndaj myslimanėve, duke thėnė se ai ishte “i humbur”.

Tė shtunėn, Erdogan tha se Macron ka njė problem me myslimanėt dhe se ka nevojė pėr njė “kontroll mendor”, pėr kėtė arsye Parisi tėrhoqi ambasadorin nga Ankaraja, raporton trtworld.

“Njeriu i parė i Francės ka humbur. Ai vazhdon tė flas gjatė gjithė ditės pėr Erdoganin. Shikoni sė pari veten dhe ku po shkoni. Unė thashė dje nė Kayseri se ėshtė rasti dhe se me tė vėrtetė duhet tė kontrollohet”, tha Erdogan nė Malatya.

Kėtė muaj, Macron i shpalli luftė “separatizmit islamik”, i cili beson se po prek disa komunitete myslimane nė Francė. /Telegrafi/
-------------
https://telegrafi.com/erdogan-nuk-nd...-kontrollohet/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-10-20, 01:11   #2
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 317
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Erdogan nuk ndalet: Macron ka humbur, ai duhet tė kontrollohet

Filozofi francez : Atė qė ua bėjmė muslimanėve ėshtė e tmerrshme

Filozofi i famshėm francez, Mishel Onfre (Michel Onfray), duke komentuar rreth ngjarjeve tė fundit nė redaksinė e revistės satirike, nė njėrin nga televizionet franceze, ndėr tė tjerash ėshtė shprehur:

“Ne, perėndimorėt, shkojmė te vendet muslimane, pėrzihemi nė punėt e tyre tė brendshme, i vrasim ata, qoftė kjo nė Afrikė apo nė Afrikėn veriore, kurse, kur muslimanėt mbrohen nga okupimi, ne i shpallim ata pėr terroristė. Muslimanėt nuk janė aq naiv sikur qė mendojnė njerėzit nė Francė, Evropė apo nė botė dhe se, ajo qė ne u bėjmė atyre ne vendet e tyre, ėshtė shumė e tmerrshme se sa vrasja e 10 njerėzve. Ne, pėr ēdo ditė, vrasim me qindra muslimanė nė vendet e tyre.”

Ai ka shtuar gjithashtu: “Racizmi ėshtė problemi ynė. Pse, pas sulmit nė “Charlie Hebdo”, nxituam shpejt qė autorin e veprės sė tillė ta shpallim pėr terrorist, ndėrkohė qė nuk ushtruam asnjė presion mbi drejtuesit e revistės qė tė ndalojnė sė ofenduari Profetin Muhammed, e me kėtė edhe vetė muslimanėt, duke bėrė publikimin e karikaturave ofenduese.”
-----------
https://kosovapost.net/filozofi-fran...e-e-tmerrshme/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.